> "Кога?",
> "Къде отиваш?"
и дори откровени тъпотии като:
> "Разбираш ли че повече няма да получиш шанса да работиш за нас?"
Като изключим едно-две напускания, в останалите случаи ставаше дума за Големия шеф, т.е. за шефа на фирмата (в някои случаи с милиони капитал и стотици персонал). За да станеш Голям шеф определено се иска да не си тъп. Защо, тогава, трябва да задаваш тъпи въпроси? Такива са правилата на играта, ако зададеш умен въпрос, току-виж получиш честен отговор. Например, на въпроса "Мога ли да направя нещо за да те откажа?" можеш да получиш отговора "Да, шефе, можеш да си намериш работа другаде!"
Когато въпросът е тъп, можеш да се отървеш с тъп или неверен отговор и това се счита в реда на нещата. Например, на въпроса "Разбираш ли че повече няма да получиш шанса да работиш за нас?" можеш да отговориш така: "Това щеше да ми е голям проблем, шефе, но аз съм решил да се реализирам в коренно различен бизнес", въпреки че отиваш да работиш за конкуренцията.
Стоил може да обобщи наблюденията си с няколко думи:
Тъпаци са не тези, които задават тъпи въпроси или дават тъпи отговори, защото те вероятно имат причини да го правят. Тъпаци са тези, които говорят и правят тъпотии от сърце, т.е. безпричинно. Например: а) когато не им трябва да питат, или б) когато не е необходимо да отговарят.